هزینه بازسازی آپارتمان، مراحل بازسازی آپارتمان کوچک قدیمی در تهران

2.7/5 - (11 امتیاز)

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

 

بازسازی آپارتمان

 

بازسازی آپارتمان می تواند تأثیرات بسیار فوق العاده را در فضای داخلی بگذارد و به طور کلی آن را دگرگون کند. در برخی از موارد تغییرات هرچند جزئی مانند رنگ آمیزی کردن تحولات بزرگی را در ویو آپارتمان ایجاد خواهد کرد. به طور کلی راه های زیادی برای ایجاد این گونه تغییرات وجود دارند که برخی از آن‌ها در سطح وسیع و برخی دیگر جزئی هستند؛ اما قبل از آنکه هر گونه اقدامی را انجام دهیم باید تکلیف خودمان را از انجام تعمیرات و یا تغییرات مشخص کنیم و جواب یک سری سؤال را بیابیم. اینکه:

 • 1 چه فضاهایی را می خواهیم مورد بازسازی قرار دهیم؟
 • 2 چه مقدار بودجه را برای هزینه بازسازی آپارتمان در اختیار داریم؟
 • 3 کاربری فضاها به چه منظور تغییر داده می شود؟
 • 4 سبک دکوراسیون را چگونه انتخاب کنیم؟
 • 5 آیا این تغییرات در این برهه زمانی ضروری هستند؟
 • 6 چه مصالحی را باید در این پروسه استفاده کنیم؟
 • 7 آیا باید بعد از بازسازی وسایل حال حاضر را کنار بگذاریم یا اینکه امکان استفاده مجدد از آن‌ها وجود دارد؟

چنانچه به جواب سؤالات خود رسیدیم می توانیم کار خود را آغاز کنیم. ابتدای کار باید اولویت بندی هایی را برای خود مشخص کنیم که توصیه می شود به شرح ذیل عمل نمایید:

 • اول از هر چیز آشپزخانه را بازسازی نمایید.
 • ایجاد تغییرات لازم در سرویس بهداشتی
 • سالن پذیرایی یکی از مواردی است که استفاده حداکثری از آن خواهد شد و بیشتر از سایر قسمت ها در دید اعضای ساکن در آن قرار دارد.
 • نهایت کار اتاق ها هستند که باید به آن‌ها دستی کشید.

 

 پیمانکار بازسازی آپارتمان
پیمانکار بازسازی آپارتمان

 

 پیمانکار بازسازی آپارتمان

 

پیمانکار بازسازی آپارتمان به افرادی گفته می شود که به اصول و مقررات ملی ساختمان اشراف کاملی دارند و قادر خواهند بود که کلیه مراحل بازسازی را از صفر تا صد بر عهده بگیرند و آن را به نحو احسن به اتمام برسانند. معمولاً مالکان برای آنکه از برونداد مثبتی برخوردار شوند، یک نفر را به عنوان پیمانکار انتخاب می کند تا به این طریق به نوعی از روند کار اطمینان کافی را داشته باشند.

 

بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه

 

یکی از مزیت هایی که پیمانکاران می توانند برای مالکان به همراه داشته باشند بازسازی آپارتمان با کمترین هزینه ممکن است. کسی که به عنوان مجری طرح انتخاب می شود در ابتدای کار نقشه و طرح اصلی خود را با نظر موافق کارفرمای خود ارائه می دهد و آن را مرحله به مرحله اجرا می نماید. عدم دوباره کاری به دلیل رعایت اصول فنی می تواند از بار آوردن هزینه های اضافی تا حدود زیادی بکاهد. همچنین مالک از استحکام و ضریب امنیت بالای آپارتمان خود به این شکل اجرا اطمینان بالایی می تواند داشته باشد.

 

شرکت بازسازی آپارتمان در تهران
شرکت بازسازی آپارتمان در تهران

 

شرکت بازسازی آپارتمان در تهران

 

شرکت بازسازی آپارتمان در تهران با مشاورینی که در اختیار دارد این قابلیت را خواهد داشت که ضمن کاهش هزینه های اضافی، بازدهی و کارایی هر چه بیشتری را برای فضاهای مرده ساختمان فراهم سازد. زمانی که می خواهید طرحی را انتخاب کنید توصیه می شود نمونه کارهای مربوط به آن را در ابتدا مشاهده کنید و اگر آن‌ها را پسند کردید بعد از آن طرح مورد نظر را تأیید کنید تا بعد از انجام آن دچار پشیمانی نشوید.

 

بازسازی آپارتمان کوچک
بازسازی آپارتمان کوچک

 

بازسازی آپارتمان کوچک

 

بازسازی آپارتمان کوچک به طور معمول یکی از راهکارهای مناسب و کاربردی برای استفاده هر چه بیشتر از فضاهای به اصطلاح مرده آن است. این امر از منظر اقتصادی بسیار می تواند مقرون به صرفه باشد. در برخی از ساختمان های با متراژ کم نوع طراحی داخلی به شکلی است که نه تنها فضا را بهینه سازی ننموده، بلکه موجب شده است فضا از آنچه که هست نیز کوچک‌تر نشان داده شود. نوع طراحی که امروزه توسط مهندسان انجام می شود می تواند این معضل را تا حدود زیادی برطرف کند که در ذیل نکاتی را دارای اهمیت زیادی هستند برای شما شرح خواهیم داد.

 • همان‌طور که اشاره شد یکی از کلیدی ترین موارد نوع چینش وسایل و همچنین طراحی داخلی و بازسازی ساختمان است. مشاوران زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و با طراحی های منحصر به فرد در فضاهای کوچک، بستری برای بهینه سازی مکان های این‌چنینی را فراهم می آورند.
 • هماهنگ بودن طراحی انجام شده با دکور داخلی از دیگر مواردی است اگر دقت و حساسیت خاصی اعمال نشود، امکان دارد نتواند رضایت مالک را به خود جلب کند.
 • استفاده از وسایل با مقیاس کوچک یکی دیگر از این ایده ها است.
 • رنگ آمیزی متناسب با این‌گونه فضاها دارای نقش بسیار مهمی است. اینکه از چه رنگ هایی برای دیوارها استفاده کنیم را می توانیم از مشاوران ساختمانی مشورت بگیریم. معمولاً رنگ های روشن و خصوصاً سفید در زیبا جلوه دادن آپارتمان های کوچک بسیار تأثیرگذار هستند.

 

 بازسازی آپارتمان قدیمی
بازسازی آپارتمان قدیمی

 

 بازسازی آپارتمان قدیمی

 

بازسازی آپارتمان قدیمی که مدت زمان زیادی از ساخت آن‌ها نگذشته باشد بیشتر در حوزه های داخلی مانند تغییر در کابینت آشپزخانه، تعویض دیوار پوش ها و کاغذ دیواری هایی که به مرور زمان از چشم افتادند، رنگ آمیزی نمودن قسمت هایی از آن که نیاز به رنگ مجدد دارند، بهینه سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی، تعویض کف پوش ها و … اعمال می شود و نیازی به تغییرات زیر بنایی نمی باشد؛ اما در مورد آپارتمان های قدیمی باید از این حد فراتر رفت و بازسازی کلی را برای آن در نظر گرفت.

چرا که اغلب تأسیسات زیر بنایی آن فرسوده شده و غیر قابل استفاده می باشند و با به مرور زمان با خرابی های متعدد و خسارات عدیده روبرو می شوند.نورپردازی در آپارتمان‌های قدیمی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و باید نگاهی ویژه به این قضیه داشت. برای این کار معمولاً طراحان دکوراسیون از نورهای مصنوعی در فضاهای مختلف استفاده بیشتری می کنند تا ضمن طبیعی جلوه دادن فضاها باعث پر نور شدن آن شوند.

تغییرات کلی در تیغه ها و دیوار های کوچک، اصلاحات زیر بنایی مانند سیستم برق و لوله کشی ساختمان و تعویض درب و پنجره ها و … از نمونه اقداماتی است که در آپارتمان های قدیمی انجام می شوند. البته ایده های دیگری برای بهتر جلوه دادن این واحد های قدیمی وجود دارد که تا حدود زیادی تأثیرگذار هستند. برای مثال باید از موکت ها و فرش های با مقیاس کوچک بهره برد تا فضاهای داخلی کوچک و دلگیر نشان داده نشوند و یا اینکه می توان از پرده هایی با رنگ های خنثی و ساده استفاده کرد. بهر حال تکنیک های خاصی که در این رابطه وجود دارند را باید استفاده کرد تا از آنچه که اعمال می نمایید رضایت داشته باشید.

شرکت بازسازی آپارتمان در تهران در راستای تعهدات خود به مشتریان دارای کارشناسانی زبده و کار کشته می باشد که با طرح های متنوعی که ارائه می دهند رضایت صد در صدی مشتری را تاکنون توانسته اند کسب کنند.

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان
متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان در مناطق مختلف به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت بسیار متفاوت است. اینکه شما تا چه حدی می خواهید آپارتمان خود را بازسازی کنید یکی از مهم‌ترین دلایلی است که بر قیمت تمام شده آن تأثیر می گذارد. در برخی موارد صرفاً بخش های کوچکی از واحد مورد مرمت و تعمیر قرار می گیرند که نسبت به تغییرات کلی هزینه بسیار کمتری را در بر می گیرد. مورد دیگر استفاده از نوع متریال و مصالحی است که در ساخت بخش های جدید به کار می روند.

این هزینه عبارتند از میزان تفاوت در برند و نوع جنس کفپوش ها، دیوار پوش ها، کاغذ دیواری، رنگ آمیزی دیوار ها و سایر قسمت هایی که نیاز به رنگ آمیزی دارند، سقف کاذب، نور پردازی، تعویض پنجره و درب ها، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه، روشویی و سینک، شیرآلات و سایر تأسیساتی که در آن به کار برده می شوند.بخش دیگری از هزینه ها مربوط به نیروی انسانی است که کار را انجام می دهند.

به طور حتم شما به اکیپ های مختلفی نیاز پیدا خواهید کرد و هر کدام از آن‌ها بسته به نوع فعالیتی که انجام می دهند دستمزد خود را از شما خواهند گرفت. در هر صورت شما می توانید با لیست کردن هر یک از این موارد به طور تقریبی میانگین هزینه هایی که برای اعمال تغییرات در آپارتمان نیاز دارید را برآورد کنید.

 

طراحی و بازسازی آپارتمان
طراحی و بازسازی آپارتمان

 

طراحی و بازسازی آپارتمان

 

طراحی و بازسازی آپارتمان با فرسوده شدن آن ضرورت بیشتری پیدا می کند. بیشتر مالکان برای آنکه خانه ای زیبا و جدید را تجربه کنند و از طرفی توانایی خرید مسکن جدیدی را نیز ندارند، تعمیرات و بازسازی آپارتمان را در دستور کار خود قرار می دهند. اینکه اقدام برای بازسازی مقرون به صرفه تر از خرید می باشد منطقی به نظر می رسد و می تواند به نوعی سرمایه گذاری هم معنا شود.

برای آنکه دچار سردرگمی نشوید در این بخش مراحل مختلف بازسازی خانه را برای شما تشریح خواهیم کرد. با انجام مرحله به مرحله و رعایت اصول مرتبط با آن‌ها می توان به آنچه که در ذهن و نقشه شما است دست یابید.

 

تعمیرات و بازسازی آپارتمان

 

گام های اصلی برای این اقدام عبارت‌اند از:

 • تهیه نمودن لیستی که برای تعمیرات مورد نیاز است

داشتن برنامه برای انجام هر چه دقیق تر بسیار ضروری است. بر همین اساس پیشنهاد می شود که در ابتدای کار یک لیست منظم از آنچه که می خواهید انجام دهید را تهیه کنید. به طور مثال وسایلی را که قصد دارید تعویض نمایید و یا تغییراتی را که می خواهید در بخش های داخلی به وجود بیاورید را لیست کنید. یکی از مزایای این کار تسهیل و تسریع در انجام کار است که می تواند زمان زیادی را برای شما بخرد. در هر صورت برای هر کدام از اقدامات پیش رو می توان از قبل مصالح مورد نیاز را انتخاب و خریداری کرد و از این طریق تا حدود زیادی پیشرفت در کار را حاصل نمود.

 • مشورت گرفتن از کسانی که صاحب فن هستند و تجربه ای در این زمینه دارند

اینکه برخی افراد بازسازی آپارتمان کوچک را حتی از ساده ترین کارها می داند، تفکر کاملاً غلطی است و باید گفت که به هیچ عنوان بدون داشتن تجربه و کمک گرفتن از مشاوران متخصص که قبلاً در زمینه های عمرانی دارای تجارب بوده باشند امری غیر محتمل می باشد. انجام این کار به تنهایی جزی بار آوردن هزینه های اضافی و عدم انجام اصولی کار نتیجه‌ی جالب توجهی در بر ندارد.

بر همین اساس پیشنهاد می شود از شرکت بازسازی آپارتمان در تهران برای دریافت مشاوره کمک بگیرید. این مشاوران با بازدید محل و تهیه نقشه و طرح های اصولی زمینه ای را برای شما فراهم می آورند که در کوتاه ترین زمان به بالاترین بازدهی و کارایی برسید. این‌گونه افراد با تخصصی که دارند می توانند بر قوانین ملی ساختمان اشراف کامل داشته باشند و روند پیشرفت کار را تسریع ببخشند.

 

هزینه بازسازی آپارتمان
هزینه بازسازی آپارتمان

 

هزینه بازسازی آپارتمان

 

 • انتخاب شرکت مناسب برای بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان 50 متری

بیشتر افراد برای بازسازی منزل به تنهایی نمی توانند اقدام کنند و از این رو تغییراتی را که می خواهند اعمال کنند را می توانند به شرکت هایی که موضوع فعالیت آن‌ها مرتبط است واگذار نمایند. مالک می تواند با بستن قرارداد کلیه امورات را به آن‌ها واگذار نموده و صرفاً خروجی کار را تحویل بگیرند. حتی در مورد بازسازی آپارتمان 50 متری نیز می توان این کار را انجام داد. چراکه اغلب افراد به دلیل مشغله های کاری بیش از حد و عدم تخصص در این کار نمی توانند به صورت مستقیم مدیریت کار را بر عهده بگیرند. به همین دلیل آن را به مجریان صاحب تخصص می سپارند.

 

بازسازی آپارتمان 50 متری
بازسازی آپارتمان 50 متری

 

یکی از این موارد شرکت بازسازی آپارتمان در تهران است که به دلیل فعالیت های مفید و مثمر ثمری که طی چندین سال گذشته انجام داده، توانسته است سطح رضایتمندی بسیار بالایی را برای خود کسب کندو این شرکت با زیر مجموعه عالی که در اختیار دارد توانایی انجام کلیه امورات مربوط به یک ساختمان را خواهد داشت. از این رو با خیال آسوده و بدون هیچ شک و تردیدی می توانید پروژه خود را به آن‌ها بسپارید.

 • آغاز به کار و تخریب بخش های ضروری

بعد از آنکه لیست تغییرات را تهیه نمودید و پیمانکار و شرکتی را به عنوان مجری طرح انتخاب نمودید، نوبت به شروع به کار و آغاز عملیات تخریب می رسد. برای این کار به طور حتم باید از حفاظ برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به عابران و کسانی که در محوطه کارگاهی رفت و آمد دارند استفاده نمایید. زمانی که کار تخریب با موفقیت به پایان رسید نوبت به بازسازی بر اساس نقشه و طرح تهیه شده از قبل است. امکان دارد شما قصد داشته باشید درب و پنجره ها را از نو بازسازی نمایید که باید عنوان کرد هرگونه تغییرات در ظاهر بیرونی آپارتمان باید اولاً به تأیید دستگاه های اجرایی و نظارتی برسد و دوم اینکه با هماهنگی سایر مالکان صورت گیرد که نمای آپارتمان دچار به هم ریختگی نشود.

منبع

https://arkabazsazi.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a2%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/

مطلب پیشنهادی

بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل ، نکاتی در مورد بازسازی داخلی منزل

    بازسازی داخلی منزل   امروزه بسیاری از افراد برای اینکه منزل خود را …

Call Now Button