هزینه بازسازی آپارتمان، مراحل بازسازی آپارتمان کوچک قدیمی در تهران

بازسازی آپارتمان
بازسازی آپارتمان

بازسازی آپارتمان

راهنمای کامل پروژه بازسازی آپارتمان ، همراه با مراحل طراحی برای دنبال کردن و یک مثال عملی  آماده بارگیری

مشاغل بیش از ساخت و سازهای جدید درگیر پروژه های نوسازی می شوند.

در این مقاله ، ما به مراحل پروژه یک فرآیند بازسازی آپارتمان خواهیم پرداخت ، و یک مورد عملی با مدل 3D BIM ، رندرها و نقشه های فنی آماده بارگیری ارائه می دهیم.

بازسازی ساختمان: انواع بازسازی و تعاریف
انواع مختلفی از مداخله وجود دارد ، خصوصاً در مورد نوسازی آپارتمان.
بیایید آنها را با جزئیات ببینیم:

 

هزنیه بازسازی آپارتمان
هزنیه بازسازی آپارتمان

 

هزنیه بازسازی آپارتمان

  • هزینه بازسازی آپارتمان و جایگزینی قسمتهای ساختاری ساختمانها و همچنین ادغام سرویس های بهداشتی و فن آوری ضروری است به شرطی که حجم کلی ساختمان را متناوب نکند. در میان مداخلات معمول نگهداری ، تقسیم و ادغام واحدهای ساختمانی نیز در نظر گرفته می شود.
  • “حفاظت و مرمت میراث فرهنگی” بر مداخلات ساختمانی با هدف حفظ واحد املاک و اطمینان از عملکرد آن متمرکز است. این مداخلات شامل تلفیق ، ترمیم و نوسازی عناصر سازنده ساختمان ، قرار دادن عناصر جانبی و تاسیسات کارخانه با توجه به نیازهای خاص یا حذف عناصری است که بخشی از ساختمان نیستند.
  • هزینه نوسازی آپارتمان شامل مداخلاتی است که هدف آن تغییر کامل یا بخشی از واحدهای موجود در املاک و مستغلات است. این مداخلات شامل ترمیم یا جایگزینی برخی از عناصر ساختمانی ، با حذف ، اصلاح و قرار دادن عناصر و تاسیسات جدید است. این روند همچنین ممکن است شامل اقدامات تخریب و بازسازی منزل باشد.

 

بازسازی آپارتمان کوچک
بازسازی آپارتمان کوچک

 

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک ، اگر شامل جایگزینی عناصر غیر سازه ای موجود باشد
تعمیر و نگهداری فوق العاده سنگین ، اگر شامل جایگزینی عناصر موجود ، از جمله عناصر ساختاری باشد
در صورت نصب عناصر و سیستم های جدید ، بازسازی ساختمان سبک.
به طور خلاصه ، تفاوت بین بازسازی آپارتمان کوچک و نگهداری فوق العاده اساساً افزودن عناصر جدید است. در واقع ، می توان بازسازی را مجموعه کارهایی برای تبدیل ساختمان با هدف بهسازی یا نوسازی ساختمان قدیمی ، آسیب دیده یا معیوب دانست.

بازسازی و مجوزهای ساختمان
پس از شناسایی نوع صحیح بازسازی خانه ، به طور کلی مجوزهای قانونی و نظارتی برای شروع کار لازم است.

هر کشور برای بدست آوردن این مجوزها ، رویه ها و اسناد مختلفی را که باید تهیه شود ، اتخاذ می کند.

 

بازسازی آپارتمان قدیمی
بازسازی آپارتمان قدیمی

 

بازسازی آپارتمان قدیمی

یک پروژه بازسازی آپارتمان قدیمی شامل مراحل مختلف و مداخلات متصل به یکدیگر در قالب پروژه واحد است. فاز اول شامل بازرسی سایت و یک بررسی دقیق ، با تأیید وضعیت تأسیسات اصلی نیروگاه (آب ، حرارتی ، الکتریکی) است. در این مرحله نقشه های پروژه تولید می شود.

متعاقباً ، با توجه به نشانه ها و درخواست های مشتری ،بازسازی آپارتمان قدیمی برای اهداف کاربردی و معماری دوباره طراحی می شود. در طی پیشرفت سه مرحله مختلف پروژه (مقدماتی ، قطعی و اجرایی) ، عناصر لازم برای تهیه پیش بینی برآورد هزینه و به دست آوردن ارزیابی مالی کل مداخله ایجاد می شود.

سرانجام ، پس از اقدام به انتخاب مواد مورد استفاده برای نوسازی (روکش ، کف ، رنگ و غیره) کارهای ساختمانی آغاز می شود.

در نتیجه ، مراحل مختلف فرآیند طراحی برای هر نوع مداخله شامل موارد زیر است:

  • پروژه های تأیید شده بازیابی داده و منطقه
  • بررسی متریک ، مواد و عکاسی از وضعیت سایتها
  • آماده سازی پروژه مقدماتی
  • پردازش نهایی / اجرایی پروژه
  • تهیه پیش نویس اسناد لازم برای شروع کار

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان
متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

 

متوسط هزینه بازسازی آپارتمان

برای برآورد هزینه بازسازی آپارتمان ، تهیه یک برآورد دقیق هزینه که کار انجام شده را با مقادیر نسبی و متوسط هزینه بازسازی آپارتمان واحد مرتبط سازد ، ضروری است. ساختار عمومی برآورد هزینه را می توان به شرح زیر بیان کرد:

حذف: درها ، پنجره ها ، کرکره ها ، عناصر گرمایش ، لوازم بهداشتی و غیره.
تخریب: کف ، کف ، روکش ، پارتیشن ، سقف کاذب ، و غیره.
دست زدن به مواد حاصل از تخریب و حمل و نقل به محل دفن زباله مجاز ؛
ساخت تاسیسات جدید کارخانه ، پارتیشن جدید ، کف ، کف ، روکش ، گچ ، سقف کاذب ، نقاشی ؛
تهیه و نصب تجهیزات بهداشتی ، درها و وسایل

در بینش های بعدی تمرکز ، ما اطلاعات کاملی در مورد روش مورد استفاده برای تولید برآورد هزینه از طریق تجزیه و تحلیل پروژه بازسازی به عنوان مطالعه موردی و ارائه یک مثال عملی برای بارگیری ارائه خواهیم داد.

درباره نرم افزار طراحی BIM معماری که داده های زمانبندی پروژه (4D BIM) را همراه با برآورد هزینه مدل خودکار (5D BIM) اضافه می کند ، اطلاعات بیشتری کسب کنید. Edificius را به صورت رایگان بارگیری و امتحان کنید.

 

شرکت بازسازی آپارتمان
شرکت بازسازی آپارتمان

 

شرکت بازسازی آپارتمان

شرکت بازسازی آپارتمان را که در دهه 60-70 ساخته شده است و توزیع فضاهای معمولی طراحی شده در اطراف یک سالن مرکزی طولانی را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد. ورودی واحد زندگی مستقیماً در سمت کوتاهتر سالن مرکزی باز می شود. در سمت چپ می توانید به آشپزخانه و آشپزخانه ، سپس به سرویس بهداشتی و اتاق خواب دسترسی داشته باشید. در طرف مقابل می توانید به اتاق نشیمن ، اتاق غذاخوری و اتاق خواب دوم دسترسی داشته باشید. هر محیط از نظر عملکردی از محیط دیگر مستقل در شرکت بازسازی است.

 

نوسازی آپارتمان
نوسازی آپارتمان

 

نوسازی آپارتمان

نوسازی آپارتمان پروژه طراحی فضایی متناسب با نیازهای فعلی مسکن یک خانواده متوسط ​​است. به همین دلیل ، فضای زندگی با ایجاد یک فضای واحد که شامل یک اتاق نشیمن و یک اتاق ناهار خوری است ، کاملاً دوباره طراحی شده است. آشپزخانه غذاخوری از طریق درهای کشویی شیشه ای بزرگ به فضای باز متصل می شود که در صورت لزوم حریم خصوصی بیشتری ایجاد می کند. بنابراین سالن به حداقل می رسد و مجهز به آویز و قفسه کتاب برای بهینه سازی فضاها است. محل خواب ، جدا از اتاق نشیمن ، اتاق های خواب اصلی را بدون تغییر حفظ می کند و با افزودن مکان های خدماتی مانند کمد دیواری و حمام خصوصی ، باعث افزایش اتاق خواب می شود.

این مورد نمونه ای از نوسازی آپارتمان است ، زیرا برنامه ریزی شده است که تأسیسات را اضافه کنید که در شرایط فعلی وجود ندارد.

 

Call Now Button