بازسازی ساختمان و شرکت تعمیرات ساختمان ، هزینه بازسازی ساختمان

5/5 - (2 امتیاز)

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان‌های قدیمی به طور معمول از دو روش استفاده می شود. این روش ها بنا به شرایط و موقعیت با هم دارای تفاوت هایی هستند؛ اما نکته ای که در هر دو روش مشترک است مخارج نوسازی ساختمان است که تفاوت چندانی با هم ندارد و دارای هزینه یکسانی هستند.

 • بازسازی ساختمان حفاظتی

بازسازی ساختمان حفاظتی یکی از روش های گفته شده است که حفاظت کلی ساختمان و بازسازی آن را شامل می شود. برای آنکه به صورت صحیح و بی عیب و نقص این کار به انجام برسد باید اطلاعات کاملی از نوع ساخت سازه و مصالحی که در آن به کار رفته است را کسب کرد. این آگاهی باعث می شود که هم سرعت در کار افزایش یابد و هم میزان خطای احتمالی در بازسازی به کمترین حد ممکن برسد.

 • بازسازی ساختمان سبکی

بازسازی ساختمان سبکی به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که بر روی صرفاً قسمت هایی از ساختمان قابل اعمال است. در این روش به کلیت سازه کاری ندارند و تنها بخش هایی که نیاز به تعمیرات دارند را با رعایت اولویت بندی تخریب و تعمیر می کنند. یکی از ویژگی های این سبک تغییر بسیار کم و شباهت بسیار زیاد میان طرح قدیمی و وضعیت جدید می باشد. البته بیشترین کاربردی که این نوع دارد در بنا هایی است که از لحاظ تاریخی قدمت زیادی هستند و نباید آن‌ها را تخریب کامل کرد و یا تغییرات مدرنی را اعمال نمود.

 

هزینه بازسازی ساختمان
هزینه بازسازی ساختمان

 

هزینه بازسازی ساختمان

 

هزینه بازسازی ساختمان یکی از دغدغه های اصلی مالکانی است که می خواهند به ساختمان و خانه خود دستکی بکشند و آن را مرمت و تعمیر کنند. بدون شک عدم آگاهی از هزینه های پیش رو باعث ایجاد سردرگمی و ناتوانی در اجرای تمامی برنامه ها خواهد شد. شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که قصد دارید برای مدت طولانی در خانه خود بمانید و صرفاً در آن زندگی کنید.

بر همین اساس می توان گفت که وقت آن رسیده است که تغییراتی در ظاهر محل سکونت ایجاد کنید. اگر به طور قطع تصمیم خود را گرفته اید باید قبل از انجام هر کاری برای برآورد هزینه های احتمالی اقداماتی را انجام دهید. در خصوص بازسازی آپارتمان باید از کسانی که در این زمینه دارای مهارت و دانش کافی هستند کمک بگیرید تا با میزان بودجه ای که در اختیار دارید برنامه ریزی نموده و کار خود را آغاز نمایید.

 

برآورد هزینه بازسازی ساختمان

 

برآورد هزینه طراحی و بازسازی ساختمان را با توجه به وضعیت بازار نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد. میزان متراژ ساختمان یکی از دلایلی است که بر تفاوت هزینه ها تأثیرگذار است. قطعاً هر چه وسعت کار بیشتر باشد پول بیشتری برای بازسازی منزل مورد نیاز می باشد. همچنین نوسانات شدید بازار ارز یکی دیگر از مسائلی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

چرا که نرخ اغلب مصالح و ابزار هایی که مورد نیاز این کار هستند به شدت در حال تغییر هستند. چنانچه قصد دارید در ساختمان خود تغییراتی را ایجاد کنید و نگران هزینه های آن هستید توصیه می کنیم با مشاوران ما در شرکت ساختمان سازی تهران در ارتباط باشید. این گروه با ارائه مشاوره ها و راهنمایی های لازم تا پایان پروژه شما را همراهی خواهند نمود.

 

مراحل بازسازی ساختمان

 

مراحل بازسازی ساختمان دربردارنده سلسله اقداماتی است که برای ایجاد تغییرات در یک بنا صورت می گیرد. انجام کلیه این مراحل به صورت موردی، در روند هر چه بهتر و بازدهی و حصول نتیجه بهتر تأثیر بسزایی دارد. تا جایی که می توان به جرات گفت که نادیده گرفتن هر کدام از این بخش ها خسارات جبران ناپذیری را بر بدنه ساختمان وارد می سازد.

 

بازسازی ساختمان مسکونی
بازسازی ساختمان مسکونی

 

بازسازی ساختمان مسکونی

 

 • طرح نقشه

در اولین اقدام باید نقشه اصلی که می خواهید بر روی ساختمان اجرا کنید را ترسیم کنید. برای این کار از کارفرمایی که قرار است کار را انجام دهد باید کمک بگیرید. کارفرماها به طور حتم باید اشراف کاملی بر قوانین ملی ساختمان و اصول مربوط به بازسازی ساختمان مسکونی باید داشته باشند.

 • قرارداد با کارفرما و تعیین پیش پرداخت

زمانی که طرح و نقشه اصلی برای انجام کار آماده شد و بر سر نقشه اصلی توافقات لازم را حاصل نمودید، باید بنشینید و با کارفرما در خصوص زمانی که پروژه را تحویل می دهد و قیمتی که برای انجام آن از شما می گیرد توافقات نهایی را انجام دهید و مبلغی را به عنوان بیعانه و پیش پرداخت برای استارت کار به او پرداخت نمایید.

 • نصب حفاظ

در شرایطی که شما قصد داشته باشید که در قسمت بیرونی ساختمان و دیوارها تغییرات را ایجاد کنید، مطمئناً باید نمای سازه را در تخریب کنید و این مسئله امکان دارد باعث آسیب رساندن به عابران پیاده و تمامی کسانی در آن محل رفت و آمد می کند شود. بر اساس قوانین ملی ساختمان قبل از انجام هرگونه تخریب باید کل محدوده کارگاهی را باید حفاظ بزنید تا خطری متوجه افراد نشود.

 • قطع گاز ساختمان و باز کردن شیر آلات و امثال آن

در این مرحله از کار باید کلیه اتصالات و شیر آلات و وسایلی که امکان استفاده مجدد آن‌ها وجود دارد را جدا کرد و بعد از آن نسبت به قطع نمودن گاز ساختمان در ورودی آن اقدام نمود. البته این کار باید توسط اکیپ متخصص انجام شود، چون می تواند خطر آفرین باشد.

 • تخریب

مرحله بعدی آغاز عملیات تخریب است. در این مرحله می توانید دیوارهایی را که در نقشه جدید لازم ندارید و کاربری آن‌ها را تغییر داده اید را تخریب نمایید. البته باید توجه داشته باشید که دیوار های باربر که وزن ساختمان را تحمل می کنند را دست نزنید، چراکه امکان ریزش کلی آن وجود دارد. این مرحله باید توسط مهندس ناظر و همچنین افراد دارای تخصص حضور یافته و بر روی روند اجرایی نظارت کامل بکنند تا از هرگونه خطای احتمالی جلوگیری شود.

 • انجام زیرساخت های آب و برق

این مرحله از کار به آماده سازی زیر ساخت ها برای تعویض و یا تعمیر لوله های سرد و گرم آب و همچنین انجام سیم کشی تازه با توجه به نقشه جدید ساختمان است.

 • دیوار چینی و عایق کاری

زمانی که دیوار چینی های جدید به اتمام رسید می توان قسمت هایی که نیاز به عایق کاری دارند، ماند سرویس بهداشتی و آشپزخانه را به صورت کامل عایق کاری کرد تا از نفوذ آب به طبقات پایین جلوگیری کرد.

 • تعویض درب و پنجره

تعویض درب و پنجره در مراحل بعدی کار انجام می شود که می توان از طرح ها و مدل های جدیدی که هم اکنون در بازار موجود هستند استفاده نمایید.

زمانی که کل مراحل بالا با موفقیت به پایان رسید شما می توانید کار های مربوط به دکوراسیون داخلی را نیز به نحو مطلوب انجام دهید. برای آنکه برونداد و خروجی زیبایی داشته باشید می توانید با همراهی نظرات سایر اعضای خانواده و همچنین نظر مثبت پیمانکار اقدامات زیر را به انجام برسانید.

 

عکس بازسازی ساختمان
عکس بازسازی ساختمان

 

عکس بازسازی ساختمان

 

 1. تغییرات در سقف و کناف کاری با طرح های متنوع و زیبا
 2. انتخاب کف پوش مناسب و مدرن برای قسمت های مختلف ساختمان مانند سرویس، آشپزخانه، پذیرایی و اتاق ها
 3. رنگ آمیزی و کاغذ دیواری
 4. اجرای سقف کاذب برای سرویس و آشپزخانه
 5. انتخاب جنس مناسب دلخواه برای کابینت آشپزخانه و کمد دیواری اتاق ها
 6. انتخاب لوستر و کلید و پریز مورد علاقه
 7. انتخاب درب اتاق ها و نیز درب ورودی ساختمان که اغلب از نوع ضد سرقت با یراق آلات مطمئن استفاده می کنند.
 8. شیر آلات و سایر ملزومات که باید مورد پسند واقع شوند

 

زمانی که تمامی این مراحل به اتمام برسد می توانید عکس بازسازی ساختمان را در کنار طرح قدیمی آن قرار دهید و به تفاوت هایی که ایجاد شده است پی ببرید.

 

بازسازی و نوسازی ساختمان
بازسازی و نوسازی ساختمان

 

بازسازی و نوسازی ساختمان

 

بازسازی و نوسازی ساختمان اصولاً باید تحت نظارت شهرداری باشد. این ارگان به عنوان متولی شهری کلیه فعالیت های ساختمانی که در حوزه و مدیریت آن قرار دارد را به طور دقیق بررسی نموده و در صورت تخلف هر یک از مالکین آن‌ها را با جرائم سنگین روبرو خواهد کرد. کلیه افرادی که قصد دارند در حوزه تعمیرات ساختمان اقداماتی را انجام دهند باید به شهرداری محل سکونت خود مراجعه نموده و یا از طریق سایت آن اداره نسبت به اخذ مجوز اقدام نماید. بدون شک تعیین یک مهندس ناظر که دارای پروانه از سازمان نظام مهندسی باشد برای این کار لازم و ضروری می باشد.

چراکه این گونه افراد به دلیل علم و تخصصی که دارند، از وارد شدن خسارات به هنگام تخریب جلوگیری خواهند کرد. رعایت اصول مهندسی و استاندارد های لازم یکی از ویژگی های مهم در تعیین یک مهندس کار بلد است.

چنانچه هر کدم از تغییرات زیر در ساختمان اعمال شود، بدون تردید باد توسط شهرداری و ادارات ذی‌صلاح تأیید گردد و بدون اخذ مجوزات لازم کار غیر قانونی تلقی گردیده و موجب جرائم مالی خواهد شد.

 1. حذف راه پله ها، تغییر در دیوارهایی که امنیت ساختمان را به خطر خواهد انداخت
 2. حذف هر گونه پارکینگ
 3. تغییر در ظاهر اصلی بنا که باعث می شود نمای کلی شهر دچار به هم ریختگی شود.

 

تعمیرات ساختمان
تعمیرات ساختمان

 

تعمیرات ساختمان

 

زمانی که فعالیت های عمرانی شما شامل دریافت مجوز شوند باید در وهله اول نسبت به اخذ پروانه بازسازی و تعمیرات ساختمان اقدام نمایید.

 • 1 اصل سند ساختمان به همراه تصویر آن یا صورت جلسه و در صورت وجود نقشه تفکیکی آن.
 • 2 اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه مالک و یا وکیل قانونی
 • 3 اصول و تصویر فیش واریزی نوسازی
 • 4 اصل و تصویر فیش های آب و برق و گاز و تلفن
 • 5 پایان کار قبلی ساختمان

 

اصول بازسازی ساختمان

 

اصول بازسازی ساختمان یکی از مهم‌ترین مواردی است که در نوسازی سازی باید آن را مورد توجه خود قرار داد. اینکه شما قصد داشته باشید تغییراتی را در ساختمان ایجاد کنید، باید موارد بسیار مهمی را در نظر داشته باشید و آن‌ها را رعایت کنید. تغییر دکوراسیون و یا دیوار پوش ها و کف و درب و پنجره می تواند فضای دلنشین تری را برای ساکنین خانه به ارمغان بیاورد.

 

تخریب و بازسازی ساختمان

 

یکی از اصولی که در تخریب و بازسازی ساختمان شاید به عنوان رمز موفقیت نیز از آن یاد می شود توجه به نیازها و استفاده از دانش و تخصص در فعالیت هایی است که می خواهید انجام دهید. داشتن نقشه و طرح اصلی به شما کمک خواهد کرد تا آنچه که در ذهن شما است را به واقعیت تبدیل کند و از آن لذت ببرید.

یکی دیگر از اصول بازسازی نحوه استفاده از ساختمان و کاربری هر یک از بخش های آن است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مهمانی های بزرگ می‌گیرید و یا نشست های خاصی را برگزار می کنید باید به یاد داشته باشید که شرایط بازسازی خانه را مطابق با آنچه مورد نیاز است طراحی کنید. اگر هم غیر از این باشد، باید بر حسب نوع کاربری که از آن دارید تغییرات لازم را ایجاد کنید.

به طور حتم با برنامه پیش رفتن و رعایت کلیه اصول کمک خواهد کرد که نیازهای شما تا حدود خیلی زیادی در حوزه مسکن بر طرف شوند. شرکت بازسازی ساختمان در تهران همراه شماست تا با مشاوره های کاربردی و مهندسی فضای مناسب را برای سکونت شما فراهم سازد.

 

نوسازی ساختمان قدیمی

 

نوسازی ساختمان قدیمی یکی از راه هایی است که مالکان برای افزایش طول عمر و قابل سکونت کردن آن‌ها به کار می برند. این روش موجب می شود که ساکنین آن بتوانند مدت زمان بیشتری را در آنجا سپری کنند. سرزنده نگه داشتن این بنا ها به طور حتم نیازمند رعایت یک سری اصول و قواعد مهندسی است که در ذیل نیز به آن‌ها اشاره شده است.

 • در نظر داشتن قوانین ملی ساختمان و رعایت هر یک از موارد آن می تواند باعث افزایش ایمنی ساختمان شود.
 • قبل از انجام کار نقشه و طرح کلی کار را تهیه نمایید تا در صورت لزوم به آن دسترسی لازم را داشته باشید و دچار اشتباه نشوید.

 

شرکت بازسازی ساختمان در تهران
شرکت بازسازی ساختمان در تهران

 

شرکت بازسازی ساختمان در تهران

 

چنانچه قصد دارید اقدامات بی عیب و نقص و با رعایت استاندارد های روز انجام دهید، ما به شما شرکت بازسازی ساختمان در تهران را پیشنهاد می کنیم. این شرکت با بر عهده گرفتن صفر تا صد بازسازی ساختمان تا پایان پروژه همراهی می کند و به شما کمک می کند تا بهترین خروجی را از کار خود کسب کنید.

 

تعمیرات داخلی ساختمان

 

تعمیرات داخلی ساختمان می تواند به شرایط گوناگونی از جمله متراژ و موقعیت و … بستگی داشته باشد؛ اما چیزی که در این میان مهم است نحوه انجام کار می باشد که باید عنوان کرد هرگونه تغییراتی در ساختار داخلی و یا حتی خارجی باید توسط اکیپ متخصص انجام شود و نیازمند گروه بازسازی ساختمان است. این گروه ها در حوزه های مختلف مانند دیوار چینی ها و بازسازی آن‌ها، انجام امور زیر بنایی، تعویض کف پوش ها و دیوار پوش ها، تعویض درب و پنجره و … فعالیت دارند. مطمئناً کسی که به عنوان پیمانکار بازسازی ساختمان انتخاب می شود تمامی این گروه ها را در نظر داشته و از آن‌ها بهره کافی خواهد برد.

 

بازسازی ساختمان اداری
بازسازی ساختمان اداری

 

بازسازی ساختمان اداری

 

شرکت بازسازی ساختمان در تهران با توجه به اینکه در تمامی زمینه های عمرانی از جمله بازسازی داخلی ساختمان، بازسازی ساختمان اداری و … دارای تجارب مختلفی است و از طرفی علم به آن را نیز دارد، قادر است در کمترین زمان ممکن بهترین بازدهی را داشته باشد.

 

منبع : https://arkabazsazi.com/

مطلب پیشنهادی

بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل ، نکاتی در مورد بازسازی داخلی منزل

    بازسازی داخلی منزل   امروزه بسیاری از افراد برای اینکه منزل خود را …

Call Now Button