شرکت بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان ، هزینه بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان از قرن بیست و یکم ظهور کرده است. روش ساخت سنتی دارای نقایص بسیاری از جمله عدم فناوری دیجیتالی سازی و مدیریت اطلاعاتی سازی ، همکاری ضعیف و عدم توانایی ارزیابی کارایی بازسازی ساختمان است. نحوه سیستم سازی طرح اصلاح ساختمانهای قدیمی متمرکز شده است. در این مطالعه ، از مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) در طراحی اصلاح ساختار قدیمی ساختمان استفاده شده و عملکرد شبیه سازی و تحلیل شده است. علاوه بر این ، آن را در ساخت و ساز عملی استفاده شد.

یک ساختمان قدیمی در گوانگدونگ با استفاده از BIM به دو منطقه و یک حیاط تقسیم شد. اقدامات متقابل اصلاح مربوطه برای حل مشکلات ساختمان مطرح شد. سپس تجزیه و تحلیل شبیه سازی انجام شد. نتایج نشان داد که BIM می تواند در بازسازی ساختمان های قدیمی استفاده شود. استفاده از BIM در اصلاح ساختمانهای قدیمی می تواند نواقص روشهای سنتی طراحی را جبران کند و طراحی را بصری تر کند.

 

مراحل بازسازی ساختمان

 • در مراحل بازسازی ساختمان مصرف انرژی و منابع از قرن بیست و یکم به طور فزاینده ای جدی شده و به مسائل انرژی و محیط زیست توجه شده است. طبق آمار ، مصرف انرژی در صنعت ساختمان 50٪ است که باعث تأثیر زیادی بر مصرف منابع و آلودگی محیط زیست می شود [1]. بازسازی می تواند باعث صرفه جویی در منابع شود که با مفهوم توسعه پایدار مطابقت دارد [2]. روش سنتی ساخت و ساز نقایص بسیاری دارد. از این رو ، دانشمندان عمیقاً روش های بازسازی ساختاری را مطالعه کرده اند.
 • یونس و همکاران [3] روش بازسازی سه بعدی را برای مدل ساختمان قدیمی پیشنهاد کرد و با استفاده از فناوری تطبیق ویژگی ها ، ثبت تصویر و استنتاج دید تصویر ، بازسازی ساختاری ساختمان های قدیمی را طراحی کرد. لیو و همکاران [4] طرحی برای بازسازی قدیمی بر اساس تجربه کارخانه ها و شهرها ، ایجاد ساختار شاخص شاخص منافع جامع برای مراحل بازسازی ساختمان های کارخانه های قدیمی در زمینه توسعه پایدار ، که مبانی نظری برای بازسازی شهرهای قدیمی و همچنین مرجعی برای حالت بازسازی.
 • در این مطالعه ، از فناوری مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای طراحی بازسازی سازه های ساختمان های قدیمی استفاده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و روش تحلیل شبیه سازی عملکرد مورد بررسی قرار گرفت. استفاده از BIM در طراحی بازسازی واقعی ساختمانهای قدیمی حاکی از آن است که BIM در طراحی بازسازی آپارتمان سازه ای ساختمانهای قدیمی قابل استفاده است و می تواند نواقص روش طراحی سنتی را که از اهمیت عملی طراحی بازسازی ساختمانهای قدیمی برخوردار است ، جبران کند.
بازسازی ساختمان های قدیمی
بازسازی ساختمان های قدیمی

 

بازسازی ساختمان های قدیمی

 • بازسازی ساختمان های قدیمی در شرایطی توسعه یافته است که اقتصاد صنعتی ساختمان به سرعت افزایش می یابد و فناوری اطلاعات رایانه ای تا حدی توسعه می یابد [5]. BIM یک فناوری طراحی سه بعدی به کمک رایانه است که می تواند اطلاعات ساختمان را مجازی کرده و اطلاعات ساختمان را به اشکال پارامترها بیان کند [6]. در سیستم BIM ، اجزای ساختمان عینی سازی و دیجیتالی می شوند و هر شی object باید با پارامترهایی که ویژگی های ساختمان ها هستند توضیح داده شود.
 • 2.1 مدل اطلاعات سه بعدی تجسم شده
  تجسم BIM می تواند نقاشی های طراحی را سه بعدی کند و یک تصویر سه بعدی از شی واقعی ایجاد کند و علاوه بر این ، می تواند با اجزای سازنده و بازخورد ارتباط برقرار کند [7]. در طراحی ، تجسم می تواند تصاویر موثری را در اختیار کاربران قرار دهد و گزارشات جدیدی را ایجاد کند. استفاده از BIM در بازسازی ساختمان های قدیمی می تواند ارتباط ، اعزام و تصمیم گیری را تحقق بخشد.
 • 2.2 مدل سازی پارامتری شی گرا
  BIM می تواند اجزای ساختمان را پارامتر کند. هر شی BIM دارای پارامترهای مربوط به ویژگی های آن است و ویژگی های اجزا شامل بیشتر اطلاعات می شود [8]. این ویژگی آمار بار کاری ، میزان استفاده از مواد و تجهیزات را در روند ساخت تسهیل می کند.

 

بازسازی نمای ساختمان
بازسازی نمای ساختمان

 

بازسازی نمای ساختمان

 1. بازسازی نمای ساختمان می تواند اشکال مختلف اطلاعات را از پایگاه داده مانند رسم دوبعدی ، طرح بهبود و اسکناس مقادیر [9] برای تجزیه و تحلیل مهندسی ساخت فراخوانی کند. هر تغییری در مدل می تواند به موقع و با دقت در گزارشات منعکس شود ، که می تواند کارایی ساخت را بسیار بهبود بخشد.
 2. 3 کاربرد BIM در طراحی ساختاری سازه های قدیمی
  3.1 تجزیه و تحلیل عدم قطعیت در مورد بازسازی
  به طور کلی ، نقشه های اصلی بازسازی نمای ساختمانهای قدیمی که دارای سابقه طولانی هستند ناقص هستند و برخی از داده ها در نقشه ها نمایش داده نمی شوند. بنابراین ، عدم اطمینان در مرحله اولیه طراحی ساخت وجود دارد. به خصوص ، ترک های داخلی و کارهای مخفی کلیدی معمولاً با نقشه ها مغایرت دارند که ممکن است تا زمان ساخت کشف نشوند. این منجر به اصلاح نقشه های اصلی طراحی ، تأخیر در ساخت می شود
 3. IM می تواند ساختمان ها را مجازی کرده و ساختار داخلی بازسازی نمای ساختمان را به صورت مدل شبیه سازی برای طراحان نمایش دهد. در طراحی بازسازی منزل ، طراحان می توانند سازگار بودن ساختار داخل و خارج ساختمانها و عدم انسداد مدار را بررسی کنند.

 

هزینه بازسازی ساختمان
هزینه بازسازی ساختمان

 

هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختمان باید قبل از بازسازی جمع آوری شود. اما ممکن است بسیاری از داده ها از بین بروند. از این رو ، برای تکمیل محتوای از دست رفته قبل از بازسازی ، به بررسی سایت نیاز است. یک ساختمان قدیمی در گوانگدونگ ، چین به عنوان مثال مورد استفاده قرار گرفت. بنایی با مساحت 120 متر × 80 متر مستطیل شکل بود. زمین زیر بنا در شمال زیاد و در جنوب کم و با اختلاف ارتفاع 6 متر بود. مساحت ساختمان 6401.33 مترمربع و مساحت ناخالص ساختمان 13 257.1 مترمربع بوده است.

علاوه بر این ، برای درک تأثیر آب و هوا بر هزینه بازسازی ساختمان های محلی ، لازم است اطلاعات مربوط به محیط آب و هوایی در گوانگدونگ جمع آوری شود. گوانگدونگ در منطقه شرق آسیا یکی از مناطقی است که دارای غنی ترین روشنایی و حرارت است. کل مقدار تابش خورشید بین 4200 تا 5400 MJ / m2 بود. متوسط ​​دمای سالانه بین 19 درجه سانتیگراد و 24 درجه سانتیگراد بود. میزان بارش سالانه بین 1300 تا 2500 میلی لیتر بود. بنابراین ، جهت ساختمان قدیمی باید با توجه به روشنایی و بارندگی تعیین شود.

بیان اطلاعات: جمع آوری اطلاعات ساختمانهای قدیمی دشوار است. از این رو ، اطلاعات ساختمانهای قدیمی دارای محدودیتهای پراکندگی ، انزوا و ساکن است. بنابراین ، پاکسازی و تعریف قصد بازسازی در طراحی بازسازی خانه های قدیمی بسیار مهم است. BIM دارای ویژگی های تجسم اطلاعات ویژگی ها و بیان دینامیکی سه بعدی در مدیریت و بیان اطلاعات است که می تواند نقص بیانگر نتایج بازسازی را تشکیل دهد.

 

شرکت بازسازی ساختمان
شرکت بازسازی ساختمان

 

شرکت بازسازی ساختمان

شرکت بازسازی ساختمان ، طول ، عرض ، ارتفاع ، مصالح و نحوه ساخت و ساز ساختمانهای قدیمی باید با کلمات توصیف شود.

ذخیره اطلاعات: BIM می تواند تمام داده های اطلاعاتی و داده های ساختمان های قدیمی را با یک پرونده مدل ذخیره کند. در این مطالعه ، یک پایگاه داده BIM برای ذخیره داده ها ایجاد شد.

3.3 استفاده از BIM در کار مشترک بازسازی
BUM با توانایی ادغام مدیریت مطلوب می تواند کارها را در مراحل مختلف و طراحان مختلف حرفه ای ادغام کند.

3.3.1 ترکیب طراحانی که در بازسازی ساختمان مشارکت دارند
در طراحی بازسازی  بر اساس BIM ، هر فرآیند توسط طراحان مربوطه مدیریت می شود. آنها براساس دانش تخصصی خود پیشنهادهایی را برای طراحان معماری ارائه می دهند. جدول 1 شرکت کنندگان اصلی و تقسیم کار را نشان می دهد.

3.3.2 ایجاد سکوی شرکت بازسازی ساختمان بر اساس BIM
سکوی طراحی تعاونی راه اندازی شد. بستر همکاری شامل ابزارها و بستر ارتباطی اطلاعاتی بود. ابزار طراحی می تواند به طراحان کمک کند تا وظایف طراحی بازسازی را به طور موثر انجام دهند. در طراحی بازسازی  مبتنی بر BIM ، این نرم افزارهای طراحی می توانند مدل هایی ایجاد کنند ، نقاشی تولید کنند ، تجزیه و تحلیل شبیه سازی کنند ، اطلاعات را ذخیره کنند و به ارتباطات اطلاعاتی بین نرم افزارهای مختلف کمک کنند.

 

گروه بازسازی ساختمان
گروه بازسازی ساختمان

 

گروه بازسازی ساختمان

 • گروه بازسازی ساختمان قدیمی بر اساس BIM
  BIM می تواند اتصال سری جریان را به فرآیند طراحی به اتصال موازی تبدیل کند. همه شرکت کنندگان می توانند با هم تصمیم بگیرند ، که باعث کاهش تغییر در طرح می شود و باعث صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.
 • در روند گروه بازسازی ، همه کارکنانی که به طراحی بازسازی مشغول بودند ، باید استانداردهای طراحی مربوطه را در بستر BIM بنویسند ، مسئولیت های خود را روشن کنند ، از کیفیت ساخت و عمق کار اطمینان حاصل کنند و مجوز خود را بررسی کنند.
 • 3.4 کاربرد BIM در تصمیم گیری در مورد طراحی
  چندین ویژگی از جمله ایمنی ضعیف ، دوام کم و سطح راحتی کم در گروه بازسازی ساختمان های قدیمی وجود دارد [10]. اما در روند بازسازی ، بازسازی فضایی ساختمانهای قدیمی بسیار عملی است.

 

قیمت بازسازی ساختمان
قیمت بازسازی ساختمان

 

قیمت بازسازی ساختمان

قیمت بازسازی ساختمان می تواند همه کارمندان را در طراحی مشارکت داده و آنها را به سمت انجام فعالانه طراحی بازسازی سوق دهد ، که این امر باعث ارتقا consciousness آگاهی از دموکراتیک سازی در زمینه طراحی و جامعه سازی ساختمان می شود. خواسته های کاربران می تواند در طول طراحی در نظر گرفته شود ، که می تواند احساس هویت را در دستاورد طراحی افزایش دهد.

علاوه بر این ، BIM کارکنان مختلفی را که در قیمت بازسازی ساختمان قدیمی شرکت دارند را برای ساخت جمع می کند. تصمیم گیری طراحی پلت فرم پشتیبانی اطلاعات که چندین حرفه را ادغام می کند ، کارایی و کیفیت طرح نوسازی ساختمان را بسیار بهبود می بخشد.

3.4.2 به موقع بودن و اثربخشی بازخورد طراحی
پس از استفاده از تجزیه و تحلیل شبیه سازی عملکرد بر اساس BIM ، بازسازی و ورود اطلاعات اصلی مورد نیاز نیست ، که می تواند چرخه تجزیه و تحلیل را کوتاه کند. معرفی BIM در نرم افزار تجزیه و تحلیل شبیه سازی عملکرد می تواند شبیه سازی ساختار داخلی و خارجی ساختمانهای قدیمی را تسهیل کند ، به طور مستقیم تجزیه و تحلیل عملکرد و ارزیابی محیط داخلی و خارجی را در طراحی بازسازی ساختمان های قدیمی انجام دهد [11] و طرح را مطابق با شرایط شبیه سازی تنظیم کند . BIM می تواند طرح را در هر مرحله از طراحی تنظیم و تجزیه و تحلیل کند و به موقع وضعیت ارزیابی شبیه سازی را منعکس کند. تحلیل شبیه سازی عملکرد مبتنی بر BIM یک روش ساخت جدید است و جریان آن در شکل 1 نشان داده شده است.

بازسازی ساختمان قدیمی

در طراحی بازسازی ساختمان قدیمی در گوانگدونگ استفاده شد. کاربرد BIM در طراحی بازسازی ساختمان در جنبه های روشنایی و تهویه و افتتاح آفتاب توضیح داده شد. با جمع آوری اطلاعات ساختمان ، ساختمان به دو منطقه و یک حیاط تقسیم شد. برای حل مشکلات موجود ، اقدامات بازسازی مربوطه پیشنهاد شد. علاوه بر این ، تهویه ، روشنایی و آفتاب باز شدن منطقه دوم با استفاده از BIM طراحی و شبیه سازی شده است (شکل 2).ن.

بازسازی و نوسازی ساختمان

این بازسازی و نوسازی ساختمان یک بار ساخته نشده است. ساختمان اصلی اولین منطقه بود که در سال 1996 ساخته شد. ساختمان ثانویه دومین منطقه بود که در سال 2005 ساخته شد. حیاط بین این دو منطقه وجود داشت و دو منطقه به هم متصل نبودند (شکل 3).

شکل 3
نقشه بازسازی حیاط.
باز کردن در برگه جدید بارگیری اسلاید
نقشه بازسازی حیاط.

بازسازی داخلی ساختمان

بازسازی داخلی ساختمان احداث یک حیاط شیشه ای با ساختار فولادی برای اتصال دو منطقه بود ، یعنی افزایش فضای مشترک بزرگ.

بازده ساختمان منطقه دوم بسیار زیاد بود و کارایی عایق حرارتی ضعیف بود. لامپ رشته ای نمی تواند نیاز تصویر را برآورده کند و انرژی زیادی مصرف می کند.

اقدام متقابل بازسازی برای بازسازی درها و پنجره ها بود. درها و پنجره های اصلی توسط فولاد پلاستیکی دو لایه شیشه توخالی جایگزین شدند تا بهره وری در مصرف انرژی بهبود یابد. نوار آب بندی بین قاب پنجره و ارسی و بین قاب درب و درب اضافه شد. در مورد روشنایی ، با افزایش پنجره های جانبی ، نورگیرها و چاه های روشنایی ، نور طبیعی بهینه شده و بخشی از دیوارها برداشته شد.

.3 کاربرد BIM در طراحی تهویه و روشنایی ساختمانها
تهویه و روشنایی ساختمان با استفاده از BIM طراحی شده است. مزیت آن این بود که طراحان می توانستند شرایط تهویه و نور طرح را به وضوح ببینند و طرح را به موقع بهینه و تنظیم کنند. در نتیجه ، طراحان می توانند یک سیستم تهویه و روشنایی طراحی کنند که بتواند نیازهای مختلف در طراحی بازسازی را برآورده کند.

در بازسازی داخلی ساختمان ابتدا نور طبیعی دفاتر شبیه سازی شد. از آنجا که شرایط روشنایی در شرق ، شمال و جنوب متناقض بود ، سه جهت برای توصیف جهت گیری انتخاب شدند. وضعیت روشنایی در مطب ها در یک روز ابری شبیه سازی شده است. در مورد دفتر در شرق ، کمترین میزان روشنایی 540 لوکس ، کمترین ضریب روشنایی 5.5 درصد ، متوسط ​​روشنایی 1045.01 لوکس و متوسط ​​ضریب روشنایی 12.55 درصد بوده است. در مورد دفتر در جنوب ، کمترین میزان روشنایی 400 لوکس ، کمترین ضریب روشنایی 5٪ ، متوسط ​​روشنایی 902.121 لوکس و متوسط ​​ضریب روشنایی 10.1٪ بوده است. در مورد دفتر در شمال ، کمترین میزان روشنایی 400 لوکس ، کمترین ضریب روشنایی 4.5 درصد و متوسط ​​روشنایی 900.10 لوکس و متوسط ​​ضریب روشنایی 9.69 درصد بوده است.

روشنایی دفاتر در سه جهت می تواند مطابق استاندارد طراحی برای نورپردازی معماری [12] را برآورده کند ، نشان می دهد BIM در شبیه سازی روشنایی کاربرد مطلوبی دارد.

بازسازی و تعمیرات ساختمان

بازسازی و تعمیرات ساختمان به الگوی U بازسازی شد. ارتباط افقی از نوع گالری می تواند گرم باشد و از تابش جلوگیری کند. بنابراین ، فقط باید آفتابگیر منفعل را در دفاتر در نظر گرفت. در طراحی ، آفتابگیر افقی به کار گرفته شد و مدل وارد ECOTECT شد.بر اساس مدل ، مشخص شد که اندازه برآمدگی سایبان آفتاب 500 میلی متر است. تجزیه و تحلیل بر اساس BIM نشان می دهد که سایه آفتاب حداکثر عملکرد آفتابگیر را بهبود می بخشد و علاوه بر این مواد را ذخیره می کند.

BIM یک فناوری مدیریت اطلاعات از صنعت تولید است. این بر اساس اطلاعات مربوط به پروژه ساخت است. علاوه بر این ، می تواند اطلاعات واقعی بدن ساختمان مجازی را با استفاده از اطلاعات دیجیتال منعکس کند [13]. BIM همچنین دارای ویژگی های بسیاری مانند تجسم ، هماهنگی ، شبیه سازی و ترسیم است. این نه تنها یک ابزار بلکه نوعی ابزار مدیریتی است که می تواند صنعت ساخت و ساز را توسعه داده و مدیریت اطلاعات را انجام دهد. زیبک-شینی و همکاران [14] با استفاده از اسکن لیزر زمینی و مدل های BIM “به صورت ساخته شده” ، مدل های BIM “به عنوان آسیب دیده” از ساختمانهای قاب بتونی مسلح را بازسازی کرد. آنها الگوریتمی را توسعه دادند و الگوریتم مورد قابهای بتن آرمه با دیواره های پر از سنگ تراشی را آزمایش کردند.

این نقشه بر اساس توپولوژی قاب ها ، شبکه اصلی سازه را بر روی نمای آسیب دیده ترسیم کرد. این آزمایش ها از مجموعه داده های مصنوعی تهیه شده از سوابق دو ساختمان آسیب دیده از زلزله استفاده شده است. نتایج به اندازه کافی دقیق بود تا اجازه پیشرفت در ارزیابی اعضای ساختاری منفرد را در هر دو مورد فراهم کند. پاولوفسكس و همكاران [15] با استفاده از BIM در بازسازی و تعمیرات ساختمان های قدیمی ، اندازه گیری کاهش انتشار دی اکسید کربن را برای بخش ساخت و ساز پیشنهاد کرد و دریافت که BIM برای کاهش انتشار دی اکسید کربن قابل استفاده است.

5 نتیجه گیری
در این مطالعه ، BIM در طراحی بازسازی ساختمانهای قدیمی مورد استفاده قرار گرفت و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، سپس کاربرد BIM در طراحی و بازسازی  و روش تجزیه و تحلیل شبیه سازی عملکرد مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت BIM در طراحی بازسازی ساختمان مورد استفاده قرار گرفت. در گواندونگ آزمایش روی سیستم روشنایی و آفتابگیر باز کننده نشان داد که BIM عملکرد خوبی در طراحی بازسازی پروژه ها داشته است. از این رو ، BIM در طراحی کاربرد دارد و جهت توسعه برای نوسازی ساختمان را فراهم می کند.

Call Now Button