بازسازی منزل ، بازسازی داخلی منزل منزل قدیمی، بازسازی منازل مسکونی

5/5 - (1 امتیاز)

بازسازی منزل
بازسازی منزل

 

بازسازی منزل

 

اصولاً بازسازی منزل به این منظور صورت می گیرد که با توجه به فرسودگی و قدمت زیاد بنا، در آن تغییراتی از لحاظ ظاهری برای زیبایی و از لحاظ امنیت ساختمان برای بالا بردن ضریب اطمینان در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله ایجاد شود. اقداماتی که در حوزه بازسازی قرار دارند معمولاً در حیطه فعالیت های بنیادی مانند تعویض سیستم برق و لوله کشی و سیستم آب‌رسانی و لوله کشی قرار دارند.

به طور معمول خانه ها و ویلا های قدیمی در این رده تعمیراتی می باشند تا به این ترتیب شرایط سکونت برای مالکان فراهم شود. بازسازی و نوسازی منزل دارای تفاوت های اندکی با همدیگر هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

بازسازی منزل مسکونی
بازسازی منزل مسکونی

 

بازسازی منزل مسکونی

 

بازسازی منزل مسکونی با توجه به شرایطی که بنا دارد مانند قدمت آن، میزان تخریب آن و سایر مواردی که می تواند در این پروسه دخیل باشند دارای تفاوت های زیادی است. در برخی مواقع بنا به نوع فعالیتی که می خواهید انجام دهید امکان دارد از ادارات ذی‌ربط نیاز به اخذ مجوز داشته باشید و در برخی دیگر به این کار نیازی نباشد.

 

بازسازی منازل قدیمی

 

رعایت اصول و قوانین و مقرراتی که در این کار لازم است یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید مدنظر قرار بگیرد. این مهم به دلیل رضایت بخش بودن نتیجه کار است. به این صورت که هرچقدر بازسازی منازل قدیمی بر پایه اصول باشد، به همان اندازه نتیجه رضایت بخش تری حاصل خواهد شد.

 

بازسازی و نوسازی منزل
بازسازی و نوسازی منزل

 

بازسازی و نوسازی منزل

 

بازسازی و نوسازی منزل شاید از نظر بسیاری از افراد با بازسازی در یک معنا باشند. اما واقعیت این است که این دو مفهوم دارای کارکرد های متفاوتی با همدیگر هستند. اصطلاح نوسازی در معنای لغوی نو کردن است. این مسئله به اقداماتی اشاره دارد که برای ایجاد کردن جلوه ای تازه در ساختمان صورت می گیرد. فعالیت هایی که در این حوزه انجام می گیرند بیشتر در قسمت های داخلی و دکوراسیون بازسازی ساختمان هستند.

ترمیم و یا تعویض کاغذ دیواری ر روی دیوارهای داخلی خانه، طراحی و نصب سقف کاذب، ساخت انواع مختلف کابینت و کمد دیواری برای اتاق ها و … از جمله مواردی هستند که به نوسازی مربوط می شوند.

 

خدمات بازسازی منزل
خدمات بازسازی منزل

 

خدمات بازسازی منزل

 

خدمات بازسازی منزل به طور معمول شامل فرآیند مشخصی است که باید با قبل از هر اقدام مؤثری آن را مدنظر داشت. تفاوت چندانی ندارد که خانه شما دارای چه موقعیتی است و یا اینکه آپارتمانی و یا ویلایی باشد، در هر صورت یک سری برای انجام این کار تعریف شده است که باید آن‌ها را به نحو احسن انجام داد تا بتوان نتیجه قابل قبولی را کسب نمود.

 • چگونگی بازسازی

اینکه ما تا چه حدی می خواهیم یک بنا را مورد بازسازی قرار بدهیم را در ابتدای کار باید مشخص کرد. چنانچه صرفاً قسمت هایی از ساختمان نیاز به تعمیر داشته باشد آن را مشخص نموده و کارهایی را که باید انجام دهیم را لیست بندی می کنیم و اگر نتوان به دلیل فرسودگی زیاد آن را مرمت کرد و تصمیم به تخریب نهایی گرفت نیز باید به طوری دیگر لیست خود را آماده کنیم. در هر صورت انتخاب روش کار در فرآیند نهایی بسیار حائز اهمیت می باشد. این امر موجب می شود که تا حدود خیلی زیادی بتوانید هزینه ها و مخارجی را که باید بپردازید را مشخص کنید.

 • گزینش پیمانکار مناسب

انتخاب پیمانکار خوب نیز باید جز اولویت های مالک باشد. افرادی که در این کار دارای تجربه زیادی هستند و نیز علم آن را دارند قادر خواهند بود که به نحو احسن کار را پیش ببرند و رضایت مالک را تا حدود زیادی کسب کنند. شرکت های ساختمانی زیادی وجود دارد که در این حرفه مشغول به فعالیت می باشند و می توان از آن‌ها کمک گرفت.شرکت بازسازی منزل قدیمی در تهران با داشتن کادری مجرب راهگشای مشکلات مالکان برای نوسازی منازل قدیمی است.

 

هزینه بازسازی منزل
هزینه بازسازی منزل

 

هزینه بازسازی منزل

 

 • برآورد مقدار هزینه های احتمالی

هزینه بازسازی منزل و برآورد بودجه بستگی به میزان تعمیراتی دارد که مالک می خواهد بر روی ساختمان اعمال کند. برای مثال انتخاب محدوده تعمیرات، متراژ کلی آن، انتخاب نوع طرح و سبک آن، نوع مصالح قابل استفاده، امکاناتی که از آن بهره گرفته خواهد شد و … از جمله مواردی هستند که در تعیین مخارج آن دارای اهمیت هستند و از روی آن‌ها می توان به هزینه تقربی بازسازی منزل پی برد.

 • طراحی

تلفیق علایق و سلیقه های اعضای خانواده با در نظر گرفتن کل فضای ساختمان جز این مرحله از کار است

 • اخذ مجوز

نوع بازسازی تعیین کننده نیاز به مجوز خواهد بود. اگر اقدامات شما صرفاً در حد زیبایی و تغییر دکوراسیون و تعمیرات جزئی باشد که نیازی به اخذ مجوز نیست. خارج از این مسئله باید از مراجع ذیصلاح از جمله شهرداری مجوزهای لازم را اخذ نمود.

 • برنامه ریزی

برنامه ریزی به این دلیل است که شما کل فرآیند را در نظر بگیرید و بر اساس اولویت های انتخابی کار را شروع و خاتمه دهید. با این کار هم نظم خاصی به کار خود داده اید و هم هماهنگ با برنامه های خود به نتیجه رضایت بخش نزدیک می شوید.

 • تخریب

آگاهی کامل از نوع تخریب می تواند از آسیب های وارده به سایر قسمت ها و همچنین نیروهای انسانی جلوگیری کند. برای همین این مرحله را جز مهم‌ترین بخش ها قلمداد می کنند. نکته قابل توجه در این بخش اطمینان یافتن از قطع شدن آب، برق و گاز است.

 • آغاز بازسازی

زمانی که کل مراحل فوق به اتمام رسید و اولویت ها مشخص شدند و نیز تخریب و پاک‌سازی محل های مورد نظر به اتمام برسند می توان بازسازی خانه را آغاز کرد.

 • چک کردن استانداردهای از قبل مشخص شده

بررسی کیفیت ها بدون شک در پایان هر مرحله از کار باید به صورت دقیق انجام شود تا هم از لحاظ ایمنی و هم ظرافت کار اطمینان بیشتری داشته باشید.

 • تأیید نهایی کار

 

طراحی و بازسازی منزل

 

آخرین مرحله مربوط به تأیید نهایی است که باید توسط مهندسین ناظر تأیید شود و مالک کار را تحویل بگیرد. به طور حتم در طراحی و بازسازی منزل هرچقدر حساسیت بیشتری به خرج دهید از حصول نتیجه بهتری برخوردار خواهید شد.

 

بازسازی منزل قدیمی
بازسازی منزل قدیمی

 

بازسازی منزل قدیمی

 

بازسازی منزل قدیمی شامل طراحی و ساخت قسمت هایی است که تخریب شده اند و یا نیاز به تعمیرات جدی دارند است. قبل از شروع کار باید نقشه کاملی از منزل تهیه کرد تا تغییراتی را که می خواهیم بر روی آن اعمال کنیم را بتوانیم به بهترین نحو ممکن به انجام برسانیم.

 1. انتخاب سبک دکوراسیون منزل

در خانه های ایرانی معمولاً یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید رعایت شود، سبکی است که مختص ایرانی ها است و نحوه چیدمان اتاق ها و دیزاین داخلی که باید به درستی در دستور کار قرار بگیرد. البته در کنار آن‌ها می توان از سایر سبک های خارجی نیز برای هارمونی بخشیدن و تلفیق با هم کمک گرفت. سبک هایی از قبیل مدرن، کلاسیک، مینیمال، شرقی، ساحلی و … از این قبیل هستند.

 

بازسازی داخلی منزل
بازسازی داخلی منزل

 

بازسازی داخلی منزل

 

 1. رنگ آمیزی خانه های قدیمی

استفاده از رنگ های سفید در خانه های ایرانی علی الخصوص در قسمت های سقف و کف بسیار معمول است. ترکیبات سایر رنگ ها را بر اساس سلایق مالک می توان تغییر داد و هر بخش را به انتخاب او رنگ آمیزی نمود. این بخش در بازسازی داخلی منزل تأثیر شگرفی می گذارد و جان تازه ای بر کالبد بنا خواهد گذاشت.

 1. انتخاب دیوارپوش مناسب

پنل های دکوراتیو، انواع کاغذ دیواری هایی که به صورت پوستر و نقش های سه بعدی هستند، شیشه های تزیینی که در دیوارها کار گذاشته می شوند، تایل های آلومینیومی و … می توانند در اعمال تغییرات دیوارها نقش اساسی را ایفا کنند.

 

بازسازی منزل با هزینه کم
بازسازی منزل با هزینه کم

 

بازسازی منزل با هزینه کم

 

 1. اجرای کف پوش

امروزه در بازار انواع و اقسام کف پوش ها موجود می باشند. افراد بنا به سلیقه شخصی و کاربرد متناسب با محل مورد استفاده، قادر به ا انتخاب خواهد بود. انواع موکت، کف پوش اپوکسی، کف پوش بتنی، کف پوش PVC، کف پوش سه بعدی، انواع مختلف پارکت، موزاییک، سرامیک و … از مواردی هستند که برای بازسازی کف منزل امکان استفاده هر کدام از آن‌ها وجود دارد. توصیه می شود چنانچه به دنبال بازسازی منزل با هزینه کم هستید از مصالح معمول مانند سرامیک و کف پوش های عادی بدون طرح و ساده استفاده نمایید.

 1. اعمال تغییرات در اتاق خواب

اعمال سلیقه های شخصی خصوصاً در کودکان در این بخش از منزل بسیار تأثیر گذار است. کودکان به طور معمول به استفاده از رنگ های شاد عادت دارند و برچسب های کودکانه را به کاغذ دیواری های آن‌چنانی ترجیح می دهند. برای هر یک از اتاق ها بجای طاقچه های قدیمی باید از کمد دیواری های مدرن بهره برد که جنس معمول مورد استفاده غالباً ام دی اف است که نسبت به سایر اجناس از قیمت بسیار بالایی برخوردار نیست.

 1. تغییرات در آشپزخانه

تغییرات در آشپزخانه ها به عنوان یک اصل مهم برای خانم ها است که باید به طور جد به آن توجه نمود. آشپزخانه های اپن تأثیر بسیار زیادی در ویوی منازل قدیمی خواهد داشت. در بازسازی این بخش معمولاً باید کاشی و سرامیک و کابینت و لوله کشی و … را به طور کلی عوض کرد تا بتوان به آنچه مورد پسند خانم های امروزی است دست یافت. البته این مقدار تغییرات امکان دارد هزینه های زیادی را در برداشته باشد که به نسبت سطح رضایتمندی و بازسازی صورت گرفته چندان مهم نیست.

 1. بازسازی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی های قدیمی معمولاً دارای دکور بسیار متفاوتی با طراحی های امروزی است. در درجه اول با تغییر دکور آن باید تغییرات بنیادی را در سیستم لوله کشی و عایق کاری و سایر امورات زیر بنایی انجام داد و پس از آن به تغییرات ظاهری مانند جانمایی روشویی و توالت فرنگی و امثال آن پرداخت. مطمئناً نوع مصالحی که در سرویس بکار برده می شود در زیبایی آن تأثیر بسیار زیادی دارد.

 

عکس بازسازی منزل قبل و بعد

 

پس از اتمام کلیه این مراحل چنانچه عکس بازسازی منزل قبل و بعد را نگاهی بیندازید، به تغییرات ملموسی که طی این فرآیند رخ داده شده است پی خواهید برد.شرکت بازسازی خانه در تهران در زمینه طراحی و نوسازی منازل قدیمی با تجربه بالا می تواند شما را به آنچه در مورد یک منزل مناسب است برساند.

 

بازسازی منازل مسکونی
بازسازی منازل مسکونی

 

بازسازی منازل مسکونی

 

بازسازی منازل مسکونی نکات خاصی را شامی می شود که اگر به آن‌ها توجه کافی نداشته باشید، امکان دارد باعث بروز اشتباهات جبران ناپذیری شود که به این راحتی نتوان آن را جبران نمود. ارزیابی کاری که می خواهید انجام دهید جز اساسی ترین اقداماتی است که باید در ابتدای هر یک از مراحل انجام داد. در انتخاب نوع دیوار پوش ها، تایل های آلومینیومی، کاغذ دیواری، سنگ های دکوراتیو، پوستر های چند بعدی و نحوه اجرای هر کدام از آن‌ها می توان با دقت بیشتر بهترین نوع را برای آن انتخاب کنید. رؤیت نمونه کارهایی که از قبل انجام شده اند می تواند کمک زیادی به شما برای یک انتخاب درست و نزدیک به سلیقه شما بکند.

 

استفاده از طرح های مبتکرانه و خلاق در چیدمان فضای داخلی از دیگر نکات قابل توجه است که موجبات هارمونی و زیبایی هر چه بیشتر منزل شما را فراهم می آورد. بر همین اساس است که هرچه زمان زیادتری به این امر اختصاص دهید ضرر نخواهید کرد.

 

یکی دیگر از نکات قابل توجه انتخاب نوع طراحی در رنگ آمیزی دیوارها و سایر وسایلی است که نیاز به رنگ دارند. با این کار می توانید وسایلی را که در منزل دارید و یا می خواهید خریداری کنید با طرح و رنگ منزل هماهنگ کنید که امری کاملاً سلیقه ای است. انتخاب کف مناسب در بالا بردن سطح کیفی خانه تأثیر بسیار زیادی دارد. اینکه چه کیفیتی و چه جنسی مناسب آشپزخانه است و چه جنسی مناسب سایر قسمت ها می باشد، از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. دیوار پوش های آشپزخانه نیز به همان صورت هستند و باید نوع آن ها را بنا به کاربردی که دارند انتخاب نمود.

در بازسازی سرویس حمام و دستشویی نیز نکاتی وجود دارد که علاوه بر کیفیت بخشیدن به کار می تواند زیبایی خاصی را به آن ببخشد. در بخش های زیر بنایی باید در انتخاب نوع لوله ها و تعویض به موقع اتصالات، عایق کاری کف سرویس دقت زیادی را به خرج داد. همچنین باید شیر آلات مناسب و با ضمانتی را تهیه نمود. جانمایی وان و روشویی و سایر ملزومات زیبایی منحصر به فردی را به محیط آن می بخشد. نهایتاً اتاق خواب ها را هم بنا به سلیقه هر یک از افرادی که از آن استفاده می کنند با نظرداشتی به نوع مصالح و برآورد سطح کیفی مصالح مورد استفاده باید بازسازی نمود.

 

شرکت بازسازی منزل در تهران
شرکت بازسازی منزل در تهران

 

شرکت بازسازی منزل در تهران

 

تیم بازسازی منزل به گروه هایی اطلاق می شود که هر کدام از آن‌ها دارای شرح وظایف مشخصی در امر بازسازی و نوسازی یک بنا هستند. برخی از آن‌ها صرفاً در کارهای زیر بنایی فعالیت دارند و برخی دیگر در طراحی دکوراسیون متخصص هستند. اینکه ما بخواهیم بنایی را بر پایه اصول مهندسی و با رعایت کلیه موارد قانونی به سرانجام برسانیم باید از همه گروه های صاحب تخصص کمک بگیریم و بدون هر کدام از آن‌ها مطمئناً نمی توان به فرایند نهایی کار امید داشت.

شرکت بازسازی منزل در تهران با داشت کادری مجرب و کار آزموده قادر خواهد بود انواع پروژه های قابل بازسازی آپارتمان و یا نوسازی را به نحو احسن به انجام دهد. پیشنهاد می شود با ما از طریق فضای مجازی در ارتباط باشید.

منبع : https://arkabazsazi.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%b2%d9%84/

مطلب پیشنهادی

بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل ، نکاتی در مورد بازسازی داخلی منزل

    بازسازی داخلی منزل   امروزه بسیاری از افراد برای اینکه منزل خود را …

Call Now Button