بازسازی خانه ، هزینه بازسازی خانه قدیمی ، بازسازی خانه کلنگی

5/5 - (2 امتیاز)

بازسازی خانه
بازسازی خانه

 

بازسازی خانه

 

بازسازی خانه و هرگونه فعالیت ساختمانی با توجه به اینکه باید زیر نظر شهرداری و با نظارت مهندسین مربوطه انجام شود باید قبل از انجام کار نسبت به اخذ مجوزهای قانونی و تعیین مهندسین نظارت اقدامات لازم را انجام داد. اما مسئله ای که می توان مورد استناد قرار داد این است که اگر بخواهید کل ساختمان را بازسازی کنید باید مقدار هزینه زیادی را برای آن کنار گذاشته باشید، چرا که امکان دارد مقدار مخارج پیش بینی شده شما با آنچه که در حالت فیزیکی رخ می دهد متفاوت تر باشد.

 

بازسازی خانه های قدیمی

 

بازسازی خانه قدیمی و مدیریت هزینه دارای ارتباط موازی با همدیگر هستند. برای آنکه به صورت هر چه تمام تر از عهده فرآیند کار برآیید باید تمامی مراحل کار را به صورت دقیق برنامه ریزی کنید و برای هر مرحله زمان بندی مشخصی تعیین کنید. این امر موجب می شود در زمان مشخص با در نظر گرفتن پیشامد ها خانه را تکمیل نمایید. چراکه عدم تحویل به موقع امکان دارد خسارات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. ایده های زیادی در زمینه بازسازی ساختمان وجود دارد که یکی از آن‌ها در صورت بودجه کم، ترمیم و اصلاح قسمتی از خانه است و یا اینکه مراحل کار را اولویت بندی کنید تا اگر به دلایلی نتوانستید کل مراحل را به پایان برسانید لااقل قسمت های مهم‌تر را انجام داده باشید.

توصیه می شود اگر از بودجه کمتری برخوردار هستید صرفاً قسمت هایی که بیشتر آسیب دیده اند را بازسازی کنید.

 

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی خانه های قدیمی

 

گروه بازسازی خانه

 

گروه بازسازی خانه به طور معمول شامل افرادی هستند که عملیات صفر تا صد خانه را انجام می دهند. با عنایت به اینکه هر کدام از بخش های بازسازی نیازمند تخصص های متفاوتی است، باید اکیپ های گوناگونی را نیز برای این کار تعیین کرد تا ضمن آنکه کار کلیه اصول مهندسی و قوانین مربوط به آن را رعایت کرده باشید، بتوانید آن‌طور که باب میل شما است خانه خود را تعمیر و بازسازی نمایید و از خطر های احتمالی در خصوص استحکام بنا در امان باشید و با خیال آسوده از آن استفاده لازم را ببرید.

 

تیم بازسازی خانه شامل بخش های متفاوت است که یکی از آن‌ها در خصوص زیرسازی و استحکام بنا فعالیت می کند و بخش دیگر در حوزه دکوراسیون داخلی کار می کند.

 

بازسازی زیر ساخت ها بیشتر در حوزه های زیر فعالیت دارند.

 • تعویض لوله کشی ساختمان
 • اصلاح و تعویض برق کشی ساختمان
 • تأمین انرژی گرمایشی و سرمایشی بنا
 • اصلاح فونداسیون و دیوارهایی که آسیب دیده اند
 • سفت کاری دیوار ها
 • و …

بازسازی دکوراسیون نیز موارد زیر را در برمی‌گیرد.

 1. سفید کاری دیوارهای داخلی
 2. سرامیک کاری و کاشی کاری
 3. تعویض درب و پنجره ها
 4. کابینت کاری
 5. کاغذ دیواری و تغییر دیوار پوش های قدیمی
 6. رنگ آمیزی

و …

 

هزینه بازسازی خانه
هزینه بازسازی خانه

 

هزینه بازسازی خانه

 

هزینه بازسازی خانه به مقدار مخارجی اطلاق می شود که باید برای تعمیرات و ایجاد تحولات مربوط به آن پرداخت شود. برای آنکه بتوان به یک قیمت واحد دست یافت باید به طور حتم یک لیست کامل از تمام اقداماتی که می خواهید انجام دهید را تهیه کنید و پس از آن تک تک موارد آن را بررسی کرده و مقدار هزینه های احتمالی آن‌ها را به صورت تقریبی و با دست بالا بنویسید. برای انجام هر چه بهتر این امر می توان از کارشناسانی که دارای تبحر و تجربه کافی هستند کمک بگیرید تا بتوان از این طریق به هزینه واقعی تا حدود زیادی نزدیک شوید؛

 

اما به طور کلی قیمت بازسازی خانه را که باید برای آن‌ها لیست جداگانه تهیه کنید شامل موارد زیر هستند.

 

 • برآورد مصالح مورد نیاز و محاسبه مقدار هزینه های آن
 • محاسبه هزینه هایی که برای تخریب و انتقال زباله های ساختمانی باید در نظر گرفته شود.
 • محاسبه تعمیرات و هزینه های مرتبط با آن
 • محاسبه کالاهایی که برای دکوراسیون داخلی مورد نیاز است
 • اجرت پیمانکاران و مهندسین ناظر و نیز کارگرانی و ماشین آلاتی که در طول دوره های مختلف بر روی ساختمان کار می کنند.
 • هزینه های مربوط به اخذ مجوزهای لازم از سوی شهرداری
 • هزینه های مالیاتی و بیمه و …
 • و …

 

البته در این میان یک نکته مهم وجود دارد که باید به آن توجه نماییم. می تواند و نوع محاسبه را برای برآورد هزینه انجام داد که یکی از آن‌ها به روش روزمزد است و روش دیگر  بر اساس کنترات می باشد که بنا به محل کار و نحوه انجام آن می تواند متفاوت باشد. بدیهی است که در بازسازی خانه های کوچک مقدار هزینه های احتمالی بسیار کمتر از خانه های بزرگ‌تر است.

 

هزینه بازسازی خانه کلنگی

 

هزینه بازسازی خانه کلنگی یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که مالکان در درجه اول آن را در نظر می گیرند. ای مسئله را با استفاده از دانش فنی و تجربی که برخی مهندسان دارند و در این زمینه تجارب کافی را کسب کرده اند، می توان هزینه های آن را تا حدودی پایین آورد. این هزینه ها شامل پرداخت هایی است که در طول عملیات به صورت پیش بینی شده و غیر منتظره مالک متحمل می شود هستند. مخارجی که باید برای این کار در نظر گرفت به شرایطی همچون کیفیت مصالحی که به کار برده می شود، متراژ خانه، برند وسایل و ابزار مصرفی و میزان سختی کار بستگی دارد.

مطمئناً بازسازی خانه کلنگی دست کمی از ساخت آن ندارد و باید تقریباً صفر تا صد آن را عوض کرد که شامل انواع درب و پنجره و گچ و سیمان و برق کشی و سیستم برق و … است که برای هر کدام از این ها نیز باید هزینه هایی مانند حق الزحمه کارگر و بنا، ماشین آلات و بیمه ساختمانی را در نظر گرفت. در برخی موارد به دلیل کمبود بودجه بجای تعمیرات کل خانه صرفاً بخش هایی از آن را بازسازی می کنند که این امر از میزان هزینه کرد مالک به صورت قابل ملاحظه ای می کاهد.

 

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه
بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

 

 بازسازی خانه های فرسوده

 

بازسازی خانه های فرسوده معمولاً به دو شیوه انجام می شود که یکی از آن‌ها حفاظتی و دیگری سبکی نام دارد. در روش حفاظتی، کل ساختمان از نظر استحکام بنا مقاوم سازی می شود که برای انجام هر چه بهتر آن باید مطالعات گسترده ای بر روی بنا به انجام برسد تا بتوان نقشه آن را تهیه نمود.

روش دوم که مالکان از آن استفاده می کنند معمولاً به صورت گزینشی است. به این صورت که قسمت هایی از بنا را که دچار فرسودگی و آسیب جدی شده است را تعمیر می کنند. تعمیرات مربوط به بناهای تاریخی در این دسته قرار می گیرند. بیشتر مالکانی که نمی خواهند شکل و هارمونی اصلی بنا به هم بریزد از این روش استفاده می کنند.

 

بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه

 

کسانی که می خواهند بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه را انجام دهند می تواند از روش دوم استفاده کنند.

برای آنکه نتایج بهتری را بازسازی منزل خود کسب کنید می توانید از شرکت بازسازی خانه در تهران کمک بگیرید. این شرکت با داشتن کادری مجرب می تواند کمک های شایان توجهی به شما نماید.

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی
بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

 

بازسازی خانه ویلایی قدیمی یکی از دغدغه های کسانی است که به بنای خود عرق خاصی دارند و نمی خواهند هارمونی آن را به هم بریزند و آن را نیز به نوعی شکل تازه ای ببخشند. برای این کار اقدامات متنوعی برای مقاوم سازی و بازسازی آپارتمان می توان انجام داد که در ذیل به انواع آن به صورت تیتر وار نگاهی خواهیم انداخت.

 • استحکام بخشیدن به کل ساختمان با روش ها و اصول مهندسی
 • جایگزین کردن المان های جدید به جای نوع فرسوده
 • سفید کاری قسمت های داخلی ساختمان
 • تعمیرات مربوط به نما برای زیبایی هر چه بهتر
 • قسمت هایی که تخریب شده است و یا در شرف تخریب قرار دارند را بازسازی نمود
 • استفاده از مصالح مرغوب تر و جایگزین کردن طرح های جدید با متد های نوین

 

بازسازی خانه ویلایی

 

به منظور بازسازی خانه ویلایی قدیمی باید قبل از آنکه شروع به کار نمایید نقشه و پروسه کار را برای خودتان بر روی کاغذ بیاورید. در نظر گرفتن اتاق ها و پذیرایی و سرویس که به چه نحوی باید ترمیم و تعمیر گردند و همچنین چگونگی استحکام بخشیدن به دیوار ها از جمله اقداماتی است که باید انجام شوند. برای آن‌که این کار به نحو احسن به انجام برسد می توان از مهندسین راه و ساختمان که دارای پروانه نظام مهندسی هستند کمک بگیرید.

 

بازسازی خانه کلنگی
بازسازی خانه کلنگی

 

بازسازی خانه کلنگی

 

بازسازی خانه کلنگی نیازمند بررسی های دقیق و حساب شده است. به این ترتیب و بر اساس محاسبات انجام شده طی نمودن چند مرحله مهم باید در دستور کار قرار بگیرد. در ابتدای کار باید مجوزهای لازمه را از ادارات ذی‌ربط اخذ نماییم. مهم‌ترین ارگانی که ما با آن سروکار داریم و باید به آن مراجعه کنیم شهرداری منطقه محل سکونت می باشد. البته امروزه به دلیل الکترونیک شدن بیشتر ادارات می توان کلیه امورات مربوط به اخذ مجوز را از این طریق به انجام رساند. تعیین مهندس ناظر برای تخریب ساختمان و بازسازی آن ضروری است. زمانی که برای ساختمان پروانه صادر می شود باید نام یک مهندس به عنوان ناظر در پرونده درج شود تا به کمک و راهنمایی او بتوان پروژه را به نحو احسن به انجام رساند.

با حضور ناظر کلیه اقدامات ساختمانی برابر قوانین و اصول مهندسی انجام می پذیرد و عدم حضور او می تواند خسارات جانی مالی جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است بدن اخذ مجوز از شهرداری امکان تخریب و بازسازی به روش های قانونی وجود ندارد و شهرداری با مشاهده این کار آن را متوقف و مالک را به مقامات قضایی معرفی خواهد نمود.

 

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد
بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

 

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

 

بازسازی خانه قدیمی کوچک می تواند حس و حال خوبی برای مالکان آن داشته باشد. زندگی در خانه های قدیمی و خاطراتی که در دوران کودکی خود داشته ایم می تواند عاملی برای این کار باشد. زندگی در این خانه ها شاید امروزه به دلیل قدیمی بودن بیش از حد و کهنه شدن وسایل امکان پذیر نباشد و از طرفی به دلیل کم بودن متراژ آن نتوان به طور کامل تخریب کرد و آن را دوباره از پی ساخت.

بر همین اساس نیاز به تعمیرات بیش از پیش احساس می شود. از این رو اقداماتی از قبیل آنچه که در ذیل آمده است لازم و ضروری به نظر می رسد که پس از انجام آن‌ها می توان با مشاهده قبل و بعد بازسازی خانه می توانید تغییرات حاصل شده را به وضوح مشاهده کرد.

 

بازسازی خانه های کوچک

 

 • لیست کردن نیاز ها

در ابتدای امر باید آنچه که مورد نیاز است لیست شود و تا کل هزینه ها به صورت تقریبی مشخص شوند و به قول معروف سبک و سنگین کرد تا بتوان به تصمیم گیری جامع رسید.

 • لیست کردن نیاز های کارفرما

در این بخش از کار ما باید از مهندسین و کارشناسان خبره برای حصول نتیجه بهتر کمک بگیریم. به این ترتیب ما می توانیم کلیه اقدامات اصولی و مهندسی را به وسیله آن‌ها پیش ببریم. در این بین امکاناتی مانند نوع پلان، متریال مورد استفاده، نوع رنگ بندی، نحوه دکوراسیون خانه و … را مشخص خواهیم کرد.

 • مشخص کردن راهکارها

در این بخش راهکارهایی که برای انجام کار لازم است و یا آنچه که سلیقه خودمان است را برای کارشناسان تعیین می کنیم تا در برنامه ریزی خود اعمال کنند.

 • رنگ بندی

رنگ بندی یکی دیگر اقداماتی است که می تواند تا حدود زیادی از هزینه های احتمالی بکاهد و اگر بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد را با هم مقایسه کنیم می توانیم به تفاوت های فوق العاده ای که رنگ آمیزی در آن ایجاد کرده است پی ببریم.

 • تعویض وسایل

تعویض وسایل قدیمی که دیگر کار نمی کنند نیز می تواند خانه قدیمی را به سبک نو و مدرن با حفظ مؤلفه های قدیمی در بیاورد.

 • برآورد بودجه

 

شرکت بازسازی خانه در تهران
شرکت بازسازی خانه در تهران

 

شرکت بازسازی خانه در تهران

 

البته یکی از مهم‌ترین مسائلی که در مقایسه بازسازی خانه قبل و بعد مطرح است میزان بودجه ای است که در اختیار داریم. اگر بودجه ما به اندازه کافی نباشد نمی توانیم آن‌طور که می خواهیم تغییرات ایجاد کنیم و باید به اندازه توان میزان هزینه را مطابقت دهیم.شرکت بازسازی خانه در تهران با ارائه راهکارهای مدرن و مناسب یکی از معتبرترین مراکز در این حوزه می باشد.

 

منبع : https://arkabazsazi.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/

مطلب پیشنهادی

بازسازی داخلی منزل

بازسازی داخلی منزل ، نکاتی در مورد بازسازی داخلی منزل

    بازسازی داخلی منزل   امروزه بسیاری از افراد برای اینکه منزل خود را …

Call Now Button